"Wiemy jak tworzyć dobrą szkołę..."
Klasa 3c bierze udział w innowacji pedagogicznej "Badacze w terenie" autorstwa Karoliny Waścińskiej i Pauliny Cichy, która ma na celu przeniesienie procesu edukacji poza budynek szkolny, wzbudzenie zainteresowania regionem swojego zamieszkania oraz współpracę z kl. 3a Szkoła Podstawowa Nr 5 Nowa Sól .Pierwszym zadaniem Badaczy było stworzenie plakatu o Nowej Soli. Dzięki uprzejmości Informacja Turystyczna - Visit Nowa Sól dzieciaki mogły wyszukiwać informacji w otrzymanych materiałach. Zaprzyjaźnione klasy wymieniły się powstałymi plakatami.
Kolejne zadania z innowacji również zaliczone ✔️ Badacze z klasy 3c SP6 oraz klasy 3a SP5 spotkali się w przepięknym Parku Krasnala i wykorzystali ścieżkę edukacyjną na terenie Parku. Przy użyciu autorskich kart poszukiwawczych zgłębiali wiedzę na temat grzybów występujących w Polsce 🍄 Po zakończonych zadaniach przyszedł czas na wspólną swobodną zabawę - integrację 👩🏻🤝👨🏼
Szanowni Państwo
Serdecznie zapraszamy na bezpłatne Webinary dla rodziców w ramach programu „Wspierająca szkoła”
Poniżej do wyboru dla rodziców linki na Webinar dla rodziców – Jak rozpoznać kryzys emocjonalny
u nastolatka i jak reagować? Rodzice wybierają dogodny dla siebie jeden termin spotkania.
Webinar w godz. 18:30-19:30
Opis do webinarów:
Celem spotkania edukacyjnego dla rodziców jest poszerzenie ich wiedzy na temat przebiegu kryzysu emocjonalnego u dzieci i nastolatków. Udział w spotkaniu stwarza możliwość zrozumienia tego, co dzieje się z młodą osobą przeżywającą trudności oraz znalezienia odpowiedzi na pytania, które nurtują dorosłych. Rodzice uzyskają również informacje na temat różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami dziecka i możliwych form wsparcia go, a także uzyskania pomocy dla siebie.
22.10.2024 godz. 18:30-19:30
Webinar - Jak rozpoznać kryzys emocjonalny u nastolatka i jak zareagować
https://zwjr.clickmeeting.com/22-10-2024-jak-rozpoznac-kryzys-emocjonalny-u-nastolatka-i-jak-zareagowac-/register
12.11.2024 godz. 18:30-19:30
Webinar - Jak rozpoznać kryzys emocjonalny u nastolatka i jak zareagować
https://zwjr.clickmeeting.com/12-11-2024-jak-rozpoznac-kryzys-emocjonalny-u-nastolatka-i-jak-zareagowac-/register
W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 6 realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Wdrażany jest w oparciu o Uchwałę nr 69/2021 Rady Ministrów z dnia 21 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025” wraz załącznikiem. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.
W ramach wdrażania NPRCz szkoła planuje podjęcie następujących działań:
Edukacja w Muzeum Miejskim w Nowej Soli.
Przyrodniczą ścieżką po muzeum - dziękujemy serdecznie za wspaniałą wystawę i warsztaty twórcze!
Klasa 2a z wychowawcą:)
Wspólne wyjście na lody klasy 2 a.
Dziękujemy Rodzicom, za słodki początek roku szkolnego:)
Pogoda też dopisała:)
Informujemy, że 16 sierpnia 2024 szkoła będzie zamknięta.
W poniedziałek, 17 czerwca 2024r., klasę 2C odwiedziły dzieci z grupy Jagódki z Przedszkola nr 6 im. Marii Konopnickiej w Nowej Soli, które we wrześniu zaczynają przygodę ze szkołą. Dzieci, pod opieką pani Agaty Waścińskiej i pani Marzeny Szatkowskiej, uczestniczyły w lekcji, zapoznały się z tablicą interaktywną oraz bawiły się w klasie i na placu zabaw. Na koniec każda Jagódka dostała dyplom Przyjaciela Szkoły Podstawowej nr 6. Dzieciaki z klasy 2C jak zwykle świetnie przyjęły i zaopiekowały się przedszkolakami. Dzięki temu spotkaniu szkoła przyszłym uczniom nie straszna!
Wybrani uczniowie z klasy 2B oraz z klasy 2C pod opieką pani Karoliny Waścińskiej z pomocą pani Katarzyny Szymańskiej, w ramach programu Urzędu Miasta pt. Nowa Sól na fali czystego powietrza, odegrały scenkę na temat smogu. Filmik wziął udział w konkursie oraz uczniowie przedstawili go podczas Rodzinnego Festynu Ekologicznego. Wszyscy uczestnicy byli wygranymi. Dodatkowo otrzymaliśmy pierwsze wyróżnenie!
W piątek uczniowie klas trzecich i siódmych reprezentowali naszą szkołę w Paradzie Solan. Pogoda dopisała, humory także. Było barwnie i zabawnie.
O tym, że łąka kwietna ma ogromne znaczenie dla ekologii i środowiska nikogo w SP6 nie trzeba przekonywać. W naszej szkole mamy taką łąkę!!! Mieszanka polnych i łąkowych kwiatów, których coraz mniej jest w naturalnym ekosystemie zwabia kolorowe motyle, pszczoły i trzmiele oraz inne pożyteczne owady. Może tam występować nawet do 300 gatunków roślin i zwierząt. Obszar pełen kolorowych kwiatów to także obraz pozwalający na rozluźnienie, odpoczynek i relaks.
Uczniowie klas młodszych zorganizowali wystawę swoich prac plastycznych "Pokochaj łąkę kwietną", którą można podziwiać na korytarzu szkolnym na parterze.
W piątek odbył się spektakl dla klas I-III, którego scenariusz opracowany był na podstawie programu profilaktycznego "Cukierki". Aktorzy z klasy IIIa swoim występem przybliżyli swoim koleżankom i kolegom podstawowe informacje na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych. Oglądając przedstawienie uczniowie kształtowali umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi i uczyli się postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi. Dowiedzieli się też, jak ważna jest współpraca, jako forma zapobiegająca zachowaniom agresywnym.
Wiosna w pełnia a u nas 07 czerwca - piatek nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt. "WIOSNA W MIEŚCIE".
Z prac, które zostały dostrczone trudno było wybrać tę najładniejszą. Jednak udało się i tak: wyróżnienie otrzymali:
Ania Bebrys - 6a, Kajetan Spisak - 6b;
3 miejsce - Hania Rynkiewicz - 5b;
2 miejsce - Julia Martyniuk - 6b;
1 miejsce - Julia Gajewska - 6b.
GRATULUJEMY - zespół nauczycieli geografii.
Tym razem uczniowie z klasy I a poznali świat bajek klasycznych i współczesnych oraz mogli popisać się własną znajomością literatury dziecięcej.
O palmę pierwszeństwa walczyły dwie drużyny Andersen i Grimm - nie było łatwo:) Kalambury, zagadki, pytania, koło fortuny...
Zwyciężył zespół Andersen!!!
Dziękujemy serdecznie Pracownikom Biblioteki Miejskiej za wspaniałe zajęcia!
Do Młodych Czytelników
Słuchajcie, urwipołcie, brzdące, basałyki,
Z których każdy z majtasów zbyt krótkich wyrasta.
Dosyć cukrów i słodyczy, precz wszystkie pierniki,
Pod choinką ma tylko książka być i basta. (…) – Kornel Makuszyński
ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI!
Kto pokocha pajacyka? Kot Dzbanek
Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela Chuda jak szkapa Emerytura
Krócej juz nie można!
Z Panem Grzegorzem Kasdepke nawet zawiłe zawiłości stają się proste i śmieszne;))
Dziękujemy za wspaniałe spotkanie!
Wierni Wielbiciele z klasy IA:)
PS
Sprawdź, co z tym łokciem ......:))
Uroczysty apel z okazji Świąt Majowych, 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz nadania Odznaki Honorowej PCK.
Pomagamy!
Za zaangażowanie i działalnością na rzecz społeczności lokalnej, promowanie wartości humanitarnych, altruizm oraz działalność charytatywną otrzymaliśmy
Odznakę Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża IV st.
Odznaka ta jest wyrazem uznania dla WSZYSTKICH, którzy poświęcają swój czas, energię i umiejętności na rzecz innych, nie oczekując w zamian żadnych korzyści.
Dziękujemy!
Obiecujemy nadal nieść pomoc, tam gdzie jest potrzebna!
Jesteśmy przekonani, że najmniejsze odruchy serca mają swoje znaczenie i mogą przyczynić się do budowy lepszego świata!
Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik?
Porcja zagadek, kolorowanek, śmiechu, zabawy i.............. już wszystko wiadomo!
Kto nie czytał, zachęcamy do lektury!
Dziękujemy Pracownikom Biblioteki Miejskiej za super zajęcia oraz wspaniały księgozbiór:)
Detektywi z klasy IA:)
Jak prawidłowo zbudować piramidę zdrowego żywienia, ile łyżeczek cukru jest w popularnych napojach, jaki wpływ ma zdrowa dieta na nasz organizm......
Tego wszystkiego uczniowie klasy IA dowiedzieli się na warsztatach z zakresu edukacji zdrowotnej przeprowadzonych w naszej szkole przez panią dietetyczkę:)
Oprócz zadań logicznych, fizycznych, plastycznych było samodzielne przygotowanie zdrowej kanapki! Wyszło pysznie:)
Dziękujemy Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa za wspaniałe zajęcia:)
Barwnie, energetycznie, wesoło i to po zakończonych zajęciach:)
Dziękujemy Radzie Rodziców i firmie Drabinkowo za wspaniałą ZABAWĘ:)
Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon, który objęty został patronatem honorowym Ministra Edukacji.
Konkurs jest doskonałą okazją dla młodych pasjonatów technologii, aby sprawdzić swoje umiejętności programistyczne i zawalczyć o wyjątkowe nagrody.
W tej edycji do grona partnerów Gigathonu dołączyła firma Komputronik, która została sponsorem głównym i fundatorem sprzętu elektronicznego dla zwycięzców.
Nagrody:
Kategorie:
Etapy:
Zapisy już wystartowały, dlatego nie czekaj i zapisz swoje dziecko na http://info.gigathon.pl/edu. Wypełnienie formularza zajmie Ci tylko 3 minuty.
Konkurs to również szansa dla naszej szkoły, aby dołączyć do rywalizacji w ramach Gigathon School Challenge, gdzie każdy uczestnik zdobywa punkty i zwiększa jej szansę na wygraną.
Zachęcamy do zapoznania się ze stroną konkursu, gdzie znajdziecie nie tylko formularze zapisowe, ale również niezbędne materiały powtórzeniowe. Pobierz je, a Twoje dziecko sprawdzi swoją wiedzę i już dziś rozpocznie przygotowania do konkursu.