"Rysia i Oli edukują"

RiO

W związku ze zbliżającym się początkiem nowego roku szkolnego 2023/2024 Gmina Nowa Sól - Miasto będzie realizować nową kampanię profilaktyczno - edukacyjną "Rysia i Oli edukują" dla dzieci w wieku 6-9 lat.

W kampanii profilaktyczno – edukacyjnej Rysia i Oli edukują omawiane będą m.in. tematy dotyczące zdrowia fizycznego i psychicznego:

- pomaganie i akceptacja, czyli ważne aspekty społeczne,

- zdrowe płuca, czyli efekt świadomych decyzji młodego człowieka (papierosy i e-papierosy),

- świadome korzystanie z urządzeń elektronicznych (kiedy używanie staje się problemem),

- zdrowe nawyki żywieniowe (czy napoje energetyczne są ok?).

W kampanii przygotowaliśmy filmy/ bajki edukacyjne poświęcone wymienionej tematyce, których bohaterami są Rysia i Oli oraz materiały edukacyjne dla dzieci, nauczycieli i rodziców. Oczywiście w realizacji zajęć z dziećmi będą zaangażowani nauczyciele / wychowawcy klas czy grup .

Szkolenie będzie obejmowało omówienie celów i zadań kampanii, omówienie zajęć i konspektów dla nauczycieli oraz praktyczne wskazówki do przeprowadzenia działań w ramach kampanii.